کد خبر : 208100
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 شهریور 1401 - 15:09
دیدگاه‌ها برای دکتر فخاری در نشست خبری عملکرد یکساله سازمان اقتصادی کوثر: منافع سازمان اقتصادی کوثر برای همه است و جامعه ایثارگران در اولویت هستند بسته هستند

دکتر فخاری در نشست خبری عملکرد یکساله سازمان اقتصادی کوثر: منافع سازمان اقتصادی کوثر برای همه است و جامعه ایثارگران در اولویت هستند

دکتر فخاری در نشست خبری عملکرد یکساله سازمان اقتصادی کوثر: منافع سازمان اقتصادی کوثر برای همه است و جامعه ایثارگران در اولویت هستند

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: ما به دنبال رفاه برای جامعه ایثارگران هستیم؛ اختصاص بخشی از سهام شرکت ها به سه دهک پایین جامعه ایثارگری اختصاص می یابد. به گزارش خبرنگار اقتصادی بورس تایمز، نشست خبری عملکرد یکساله سازمان اقتصادی کوثر، صبح امروز دوشنبه 7 شهریور ماه 1401، با حضور دکتر ناصر فخاری، مدیرعامل سازمان

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: ما به دنبال رفاه برای جامعه ایثارگران هستیم؛ اختصاص بخشی از سهام شرکت ها به سه دهک پایین جامعه ایثارگری اختصاص می یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی بورس تایمز، نشست خبری عملکرد یکساله سازمان اقتصادی کوثر، صبح امروز دوشنبه 7 شهریور ماه 1401، با حضور دکتر ناصر فخاری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن کنفرانس سازمان اقتصادی کوثر برگزار گردید.

دکتر ناصر فخاری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر

دکتر ناصر فخاری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، در ابتدای این نشست خبری گفت: سازمان اقتصادی کوثر بازوی اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران است. دارایی‌ها و فعالیت این سازمان در جهت بهره‌وری حداکثری و تامین نیاز جامعه با اولویت خانواده‌های شهدا وایثارگران خواهد بود

وی ادامه داد: نیازی های مالی بنیاد شهید و پرداخت های که به جامعه هدف خود انجام می‌دهد بسیار فراتر از منابع موجود در سازمان اقتصادی کوثر است. در حال حاضر حدود 60 هزار میلیارد تومان بودجه در مجلس محترم تصویب شده برای بنیاد شهید است و علاوه  بر بودجه تخصیص یافته از سوی مجلس تامین منابع بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومانی نیز امسال بر عهده سازمان اقتصادی کوثر قرار گرفته است که این منابع برای رفع نیازهای ایتارگران و خانواده معظم شهدا و حوزه های توانبخشی و درمانی این بخش تخصیص یافته است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، افزود: با توجه به اینکه نسبت به سال گذشته تامین منابع از سوی این سازمان برای بیاد شهید بیش از 10 برابر افزایش یافته است برای تامین این منابع نیاز به برنامه‌ریزی دقیق خواهد بود و بازده دارایی‌ها به بیش از 15 خواهد رسید در حالی که بازدهی سرمایه این سازمان به دلیل وجود دارایی های غیر مولد حدود 3 درصد بوده است.

دکتر فخاری، با بیان اینکه در گذشته این ریل‌ جابه‌جا شده بود، گفت: در گذشته سازمان اقتصادی کوثر برای عده‌ای ویژه خوار و تریبون دار بود در حالی که باید جامعه ایثارگران از آن برخوردار می‌شد.

وی با بیان اینکه منافع سازمان اقتصادی کوثر برای همه است و جامعه ایثارگران در اولویت هستند، گفت: در مدیریت گذشته این سازمان را به سمت و سویی می بردند که منافع جامعه ایثارگری ایفاد نمی‌شد.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، با بیان اینکه عملکرد این سازمان در این دولت متحول شده است، ادامه داد: یکی از شرکت‌ها سال گذشته ۳۸ میلیارد تومان سود آوری داشته، اما امسال درآمد‌های آن چندین برابر شده است و شرکتی که سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان بیشتر نتوانسته دانه روغنی خریدار کند اکنون با وجود حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یک‌هزار میلیارد تومان خریداری کرده است.

دکتر فخاری، ادامه داد: در گذشته برخی مدیران علاقه‌مند هستند که در اقلیم خودشان صنایع ایجاد کنند که اکنون اگر تکمیل شوند خسارت بیش از حدی برای سازمان وارد خواهد شد یا اگر تکمیل نکنیم نارضایتی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان این که اقتصاد رهنما رویکرد جدید این سازمان در دولت سیزدهم است، افزود: ما به دنبال رفاه برای جامعه ایثارگران هستیم، اختصاص بخشی از سهام شرکت ها به سه دهک پایین جامعه ایثارگری اختصاص می یابد.

مدیرعامل سازمان اقتصادی گفت: ما نمی توانیم قبول کنیم که جانبازان مشکل داشته باشند و عده ای در این سازمان حقوق 80 میلیون تومانی بگیرند.

دکتر فخاری ادامه داد: برای بهبود وضعیت دندان ایثارگران و بیماران قطع نخاعی شرایطی را فراهم کردیم که در گذشته چنین امکاناتی نبود اصلا مدیریت قبلی خودشان را متعلق به بنیاد نمی دانستند. 40 میلیارد تومان برای اختصاص تشک ویژه برای جانبازان اختصاص داده شده که در دولت قبلی با وجود قول های فراوان این شرایط برایشان فراهم نشده بود.

وی تاکید کرد: علاوه بر اینکه رفاه را برای جانبازان و خانواده شهدا و پرسنل فراهم می‌کنیم، به دنبال هوشمند‌سازی مدیریت هستیم، اکنون سیستم مالی هوشمند شده و تمام حقوق‌ها رصد می‌شوند.

مدیرعامل سازمان اقتصادی ادامه داد: دهه فجر سیستم هوشمند مالی راه‌اندازی می‌شود و همه حقوق‌های ما قابل رویت خواهد بود و به مسئولان ارشد کشوری حق دسترسی خواهیم داد و صورت های مالی را هم افشا خواهیم کرد.

دکتر فخاری افزود: 94 درصد مدیران در این سازمان از طریق فراخوان و بررسی صلاحیت و شایستگی آنها انجام شده است.این اقدام با عنوان استعدادیابی انجام شده و حتی کارمندان هم در این طیف قرار گرفتند و آنها رتبه بندی شدند.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، ادامه داد: 50 درصد مدیران عامل و 30 درصد هیئت مدیره ها تغییر کردند و سه شرکت را به دلیل مشکلات مدیریتی و فسادی که وجود داشت ادغام کردیم.

دکتر فخاری، در پایان سخنان خود گفت: در سال‌های گذشته برخی سه میلیون یورو ارز ترجیحی برای واردات دام دریافت کردند اما هیچ وارداتی انجام نگرفت همچنین در یک دوره فردی مدیریت تخم ماهی چشم زده را برعهده داشت که خودش بزرگترین وارد کننده عمده این محصول بود به طرز عجیبی در همان زمان بخشی زیادی از این نوع ماهی در کشور از بین رفت برای تامین نیاز داخل واردات صورت گرفت که با پیگیری های انجام شده این فرد برکنار شد و به مراجعه قضایی معرفی شده است.

خبرنگار: اکبر براق

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.