کد خبر : 210156
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 - 8:36
دیدگاه‌ها برای خرید اقساطی خودرو با کم ترین پیش پرداخت بسته هستند

خرید اقساطی خودرو با کم ترین پیش پرداخت

خرید اقساطی خودرو با کم ترین پیش پرداخت

خرید ماشین یکی از معدود خریدهای مهمی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود انجام می دهند. در حالی که فرآیند خرید خودرو می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد اما قبل از هرگونه اقدامی باید در مورد میزانی که می توانید برای خرید خودرو بپردازید واقع بین باشید. اینجاست که بحث مالی

خرید ماشین یکی از معدود خریدهای مهمی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود انجام می دهند. در حالی که فرآیند خرید خودرو می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد اما قبل از هرگونه اقدامی باید در مورد میزانی که می توانید برای خرید خودرو بپردازید واقع بین باشید. اینجاست که بحث مالی خرید خودرو وارد معادله می شود.

پس اگر به دنبال خرید یک خودروی جدید هستید اما بودجه لازم را ندارید، خودرو ماندگار به شما در خرید اقساطی خودرو کمک خواهد کرد.

خرید اقساطی خودرو چگونه است؟

اصطلاح “خرید اقساطی خودرو” به فرآیند پرداخت مبلغ ارزش خودرو در یک بازه زمانی معین به جای خرید نقدی و آنی آن اطلاق می شود. رایج ترین نوع خرید اقساطی خودرو، لیزینگ خودرو است. شرایط اقساطی که برای خرید خودرو در نظر گرفته می شود، می‌ تواند به عوامل مختلفی از جمله مبلغی که می‌ خواهید وام بگیرید، مدت زمانی که قصد دارید ماشین خود را نگه دارید،و در نهایت، نوع اقساطی که دارید، بستگی داشته باشد.

لیزینگ خودرو چیست؟

این روش یکی از رایج ترین شکل های مورد استفاده در خرید اقساطی خودرو است. در واقع، خرید اجاره ای یا لیزینگ خودرو به این معنی است که شما ماشین مدنظر خود را از مالک اجاره می کنید تا زمانی که هزینه آن را به طور کامل پرداخت کنید. نکته ای که وجود دارد این است که تا زمانی که پرداخت نهایی انجام نشود، به طور رسمی مالک خودرو نخواهید بود. بنابراین، هنگامی که تمام پرداخت های توافق شده انجام شد، خودرو از نظر قانونی متعلق به شما خواهد بود و قرارداد اجاره خودرو به پایان می رسد.

لیزینگ خودرو چگونه انجام می شود؟

فرآیند لیزینگ بسیار ساده است. شما یک ماشین را برای مدت زمان مشخصی اجاره می‌ کنید، یک پرداخت اولیه انجام داده و سپس یک سری پرداخت‌ های ثابت ماهانه تا پایان قرارداد دارید و پس از اتمام تعهد، ماشین را برمی‌گردانید.

بنابراین، می توان گفت که لیزینگ خودرو یک قرارداد مالی بین یک فرد یا یک شرکت تجاری و یک ارائه‌ دهنده لیزینگ خودرو است که امکان استفاده روزانه از وسیله نقلیه را برای استفاده شخصی یا تجاری در مدت توافق شده می ‌دهد. در طول مدت قرارداد، فرد ماهانه مبلغ ثابتی را پرداخت می کند و خودرو در پایان قرارداد به ارائه دهنده لیزینگ بازگردانده می شود.

با این وجود، در حالی که لیزینگ ممکن است جایگزین جذابی برای خرید خودرو به نظر برسد، اما این احتمال وجود دارد که برای همه مناسب نباشد.

اجاره خودرو در مقابل خرید آن: تفاوت این دو چیست؟

اینکه آیا تصمیم به خرید یا اجاره ماشین می ‌گیرید، بستگی زیادی به ترجیحات شخصی شما دارد. اگر هر چند سال یک بار از رانندگی یک ماشین جدید لذت می برید، اجاره خودرو می تواند گزینه بهتری باشد. با اجاره، ماهانه هزینه کمتری پرداخت می کنید. با این حال، در پایان اجاره، مالک آن نخواهید بود، بنابراین اگر به دنبال یک خودرو دائمی هستید، خرید خودرو ممکن است بهترین گزینه باشد.

از طرفی، وقتی ماشینی می‌ خرید، به ‌محض پرداخت وام، مالک خودرو می شوید. با این حال، لیزینگ و اجاره مستلزم پرداخت ماهانه پول برای مدت زمان تعیین شده و در ازای رانندگی با ماشین اجاره ای است و هنگامی که مدت اجاره خودرو شما به پایان می رسد، مالک وسیله نقلیه نخواهید بود در عوض، می توانید خودرو را بخرید، آن را برگردانید یا تعویض کرده و وسیله نقلیه دیگری را اجاره یا خریداری کنید.

توجه به این نکته ضروری است که لیزینگ با اجاره خودرو متفاوت است. لیزینگ مستلزم تعهد طولانی تری در حدود دو الی سه سال است که به شما این امکان را می دهد که از ماشین به عنوان یک وسیله نقلیه معمولی برای استفاده شخصی استفاده کنید.

 

مزایا و معایب خرید خودرو

خرید خودرو دارای مزایا و امتیازات متعددی است اما برخی از امکانات و کمبودهای مالی نیز در خرید و راه اندازی وسیله نقلیه شخصی شما وجود دارد.

جوانب مثبت

 • هنگامی که تمام پرداخت ها انجام شد، وسیله نقلیه فقط مال شماست.
 • شما می توانید هر زمان که دوست دارید ماشین را تغییر دهید و بفروشید.
 • هیچ محدودیتی برای رانندگی وجود ندارد.
 • اگر در زمان مناسبی از سال خرید کنید، می توانید از تخفیف های برخی از شرکت ها مانند خرید اقساطی سایپا برخوردار شوید.

خرید اقساطی خودرو با کم ترین پیش پرداخت

آگاهی از تفاوت های خرید و اجاره خودرو در زمان انتخاب ماشین مدنظرتان

مزایای لیزینگ خودرو

در حال حاضر، مانند خرید خودرو، لیزینگ هم مزایا و هم معایبی دارد که بسیاری از آنها به شرایط شخصی و مالی شما بستگی دارد. برخی از مهم ترین مزایای لیزینگ عبارتند از:

 • پول نقد کمتری نیاز است

اجاره خودرو به مقدار بسیار کمی از سپرده نیاز دارد.

 • بودجه در نظر گرفته شده برای آن مناسب است

برای صاحبان مشاغل با درآمد غیرقابل پیش بینی، پرداخت ماهانه می تواند راه حل مناسبی باشد.

 • هیچ تعهدی برای خرید وجود ندارد

در پایان مدت قرارداد، هیچ تعهدی برای پرداخت باقی مانده پول و خرید وسیله نقلیه وجود ندارد. این امر به ویژه برای استارت آپ هایی با آینده نامشخص مفید است.

معایب لیزینگ خودرو

 • شرایط اجاره : این ممکن است شامل تعداد کیلومتری که مجاز به رانندگی هستید یا فرسودگی خودرو باشد.
 • شما نمی توانید خودرو را تغییر دهید، چون مالک خودرو نیستید.

برای برخی از رانندگان، تصمیم برای اجاره خودرو صرفاً بر اساس مقرون به صرفه بودن آن بوده، در حالی که برای برخی دیگر، این موضوع به خاطر راحتی است. اکثر کسانی که خرید خودرو را انتخاب می کنند این کار را انجام می دهند تا از امتیاز داشتن یک ماشین دست دوم یا نو لذت ببرند.

با این حال، مهم است که گزینه های خود را به دقت بسنجید و هنگام تصمیم گیری برای خرید یا اجاره، تمام ملاحظات لازم را در نظر بگیرید. سبک زندگی، موقعیت شغلی و وضعیت مالی خود را بررسی کنید تا تصمیم درستی بگیرید.

اگر رفت و آمد شما فقط به دلیل یک کار یا قرارداد موقت ضروری است، احتمالا اجاره خودرو به جای خرید آن، منطقی تر است. از سوی دیگر، نیازهای حمل و نقل در طولانی مدت ممکن است باعث شود تا به دنبال خرید خودرو باشید.

اشتباهات رایج در زمان خرید اقساطی و اجاره خودرو

برخی از رایج ترین اشتباهاتی که هنگام خرید خودرو مرتکب می شوند عبارتند از:

نداشتن برنامه برای مدیریت هزینه ‌های اولیه

بسته به شرایط قرارداد، ممکن است در زمان خرید اقساطی خودرو نیاز به پرداخت هزینه‌ های متعدد داشته باشید. از طرفی، برخی از شرکت ‌های لیزینگ برای پوشش هزینه‌ های اجاره، هزینه‌ ای اضافی را دریافت می ‌کنند. همچنین، می توانید هزینه های ثبت نام و مالیات را پرداخت کنید.

ارائه پیش پرداخت بیش از حد

هنگام خرید خودرو، پرداخت پول بیشتر، سرمایه با ارزش تری را برای مالک به ارمغان می آورد اما زمانی که خودرویی را اجاره می‌ کنید، پرداخت پیش ‌پرداخت زیاد تنها پول نقدی را که در دست دارید، افزایش می‌ دهد. بنابراین، شاید بهتر باشد پول بیشتری را سرمایه گذاری یا بدهی های دیگر را پرداخت کنید.

زمان پایان اجاره خودرو

اگر زمان اجاره خودرو خود را زودتر از موعد پایان دهید، ممکن است هزینه فسخ زودهنگام از شما دریافت شود. این کارمزد معمولاً تفاوت بین آنچه هنوز برای اجاره خود بدهکار هستید و ارزش فعلی وسیله نقلیه است. قرارداد

دانستن هزینه های اجاره خودرو

اگر قبلاً هرگز ماشینی اجاره نکرده اید، ممکن است با هزینه های اضافی آن آشنا نباشید. هزینه ‌های اجاره خودرو برای فسخ زودهنگام، خسارات و غیره از جمله رایج ‌ترین هزینه‌ هایی هستند که با آن مواجه خواهید شد. پس قبل از اینکه قرارداد اجاره خودرو را امضا کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هزینه های اجاره وقت بگذارید.

چرا خودرو ماندگار را انتخاب کنید؟

با سال ها تجربه، خودرو ماندگار به یکی از محبوب ترین نمایندگی های خرید و اجاره خودرو در کشور تبدیل شده است. تیم دوستانه و حرفه ای ما اینجا هستند تا در هر مرحله از خرید و اجاره به شما کمک کنند. تیم ما تا پایان قرارداد برای پشتیبانی از شما آماده است. کارشناسان لیزینگ خودروی ما مفتخرند که به رانندگان بی ‌شماری کمک کرده‌اند تا خودروی مناسب خود را پیدا کنند.

خرید اقساطی خودرو با کم ترین پیش پرداخت

خرید یا اجاره خودرو از نمایندگی معتبر

سخن پایانی

وقتی صحبت از خرید اقساطی خودرو به میان می آید، باید تمامی روش های ممکن را در نظر بگیرید. با خرید اقساطی خودرو، شما این امکان را دارید که هر چند سال یکبار یک ماشین کاملاً جدید داشته باشید اما این احتمال وجود دارد که با برخی از این روش ها از قبل آشنا باشید و برخی از آن ها نیز برایتان تازگی داشته باشند.

لیزینگ به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جایگزین جذاب برای خرید یک خودروی جدید است، به ویژه برای قشری که توان خرید یک خودروی خوب و با کیفیت را ندارد.  خودرو ماندگار یک شرکت با تجربه در صنعت لیزینگ و خرید اقساطی خودرو است. به این معنی که ما می‌ توانیم از دانش خود برای انتخاب بهترین روش خرید خودرو استفاده کنیم و بهترین مشاوره را به شما در این حوزه بدهیم.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.