اخبار بورس

ثبت سنگین‌ترین ریزش تاریخ بورس

ثبت سنگین‌ترین ریزش تاریخ بورس

شاخص بورس روز جاری با ریزش سنگین بیش از ۸۹۰۰۰ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۵۷۳ واحد رسید تا سهامداران شاهد بیشترین افت تالار شیشه‌ای در تاریخ باشند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند و به طور میانگین ۳.۹۳ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

افت شدید شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۸۹۶۹۳) واحد ریزش معادل (۴.۷۱) درصد به یک میلیون و ۸۱۳ هزار ۵۷۳ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۲۳۵۵۵) واحد افت معادل (۴.۷۱) درصد به ۴۷۶ هزار ۲۷۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۰۶۲۵) واحد ریزش معادل (۲.۱۲) درصد به ۴۹۰ هزار و ۵۶۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۶۹۷۱) واحد کاهش معادل (۲.۱۲) درصد به ۳۲۱ هزار و ۸۵۷ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۰۷۹۸۰) واحد افت معادل (۴.۲۱) درصد به ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۷۱ واحد، شاخص بازار اول با (۵۶۳۸۶) واحد کاهش معادل (۴.۱۲) درصد به یک میلیون و ۳۱۱ هزار ۷۵۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۱۸۵۵۵) واحد افت معادل (۵.۵۴) درصد به ۳ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۵۰۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « شستا با (۲۱۹۹۲) واحد، فارس با (۵۶۶۸) واحد، فولاد با (۴۲۳۹) واحد، فملی با (۳۸۴۳) واحد، شپنا با (۳۰۰۸) واحد، شتران با (۲۵۹۵) واحد، و اخابر با (۲۴۶۶) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با (۱۵۱۵۲) واحد افت معادل (۳.۹۰) درصد به ۳۷۳ هزار و ۲۲۰ واحد، فلزات اساسی با (۴۷۲۲۸) واحد کاهش معادل (۴.۰۴) درصد به یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۵۸۸ واحد، شیمیایی با (۴۱۰۱) واحد ریزش معادل (۴.۲۱) درصد به ۹۳ هزار و ۲۲۹ واحد، فرآورده نفتی (۳۹۳۸۶۱) واحد کاهش معادل (۴.۶۶) درصد به ۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۴۶۳ واحد، حمل و نقل با (۵۰۴۵) واحد کاهش معادل (۴.۸۹) درصد به ۹۸ هزار و ۱۸۷ واحد، فنی مهندسی با (۵۹۳) واحد افت معادل (۴.۹۵) درصد به ۱۱ هزار و ۳۸۳ واحد، چند رشته ای صنعتی با (۳۴۷۲۹) واحد کاهش معادل (۱۱.۷۰) درصد به ۲۶۲ هزار و ۱۵۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «وسخراج با ۶۸ درصد، غدشت با ۵ درصد، کسرام با ۴.۹۹ درصد، وتوس با ۴.۹۹ درصد، سکرد با ۴.۸۶ درصد، کمنگنز با ۴.۸۱ درصد و رتکو با ۴.۸ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «خزر با (۱۵) درصد، شتران با (۵) درصد، غگل با (۵) درصد، وامید با (۵) درصد، فباهنر با (۵) درصد، کروی با (۵) درصد و قثابت با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۹۵۰ هزار و ۴۷۶ نوبت معاملاتی، ۵ هزار و ۸۳۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۷ هزار و ۵۹۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت سنگین‌ترین ریزش تاریخ بورس

ثبت سنگین‌ترین ریزش تاریخ بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن