بورس تایمز

اولین محموله دستگاه‌های استخراج شرکت بیت ماینینگ وارد قزاقستان شد

اولین محموله دستگاه‌های استخراج شرکت بیت ماینینگ وارد قزاقستان شد

بیت ماینینگ (BIT Mining) که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه استخراج بیت کوین است، به دنبال ممنوع شدن استخراج ارزهای دیجیتال در چین، بخشی از ماینرهای خود را به قزاقستان منتقل کرد. این شرکت قصد دارد ۲,۶۰۰ دستگاه دیگر را پیش از آغاز ژوییه (۱۰ تیر) به قزاقستان بفرستد.

به گزارش کوین دسک، بیت ماینینگ (BIT Mining)، شرکت چینی فعال در زمینه استخراج بیت کوین، پس از ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در استان سیچوان چین، اولین محموله خود را که حاوی ۳۲۰ دستگاه استخراج است به قزاقستان منتقل کرد.

این شرکت سهامی عام که با نماد «BTCM» در بورس نیویورک شناخته می‌شود، روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد ۲,۶۰۰ دستگاه دیگر را پیش از آغاز ژوئیه (۱۰ تیر) به قزاقستان منتقل کند. باقی دستگاه‌های این شرکت هم قرار است به خارج از چین منتقل شود.

۳۲۰ دستگاهی که تاکنون به قزاقستان فرستاده شده‌اند، ظرفیت پردازشی برابر با ۱۸.۲ پتا هش بر ثانیه (PH/s) دارند.

بیت ماینینگ پس از آن تصمیم به انتقال دستگاه‌های خود به قزاقستان گرفت که در ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) اخطاریه‌ای را از سوی دولت چین دریافت کرد که به موجب آن قرار بود برق‌رسانی به دیتا سنترهای این شرکت در استان سیچوان متوقف شود.

دیتا سنترهای بیت ماینینگ در استان سیچوان سهمی ۳ درصدی از کل درآمد این شرکت در ماه مه (اردیبهشت) داشته است.

با ممنوع شدن استخراج ارزهای دیجیتال از سوی دولت چین، بسیاری از شرکت‌ها به دنبال نقل مکان به کشوری دیگر هستند. علاوه بر قزاقستان، بیت ماینینگ ۲۵ میلیون دلار در یک مرکز تازه‌تاسیس استخراج ارزهای دیجیتال در ایالت تگزاس آمریکا سرمایه‌گذاری کرده است.

اولین محموله دستگاه‌های استخراج شرکت بیت ماینینگ وارد قزاقستان شد

در این باره بیشتر بخوانید

منبع

خروج از نسخه موبایل