کد خبر : 207004
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 مرداد 1401 - 11:30
دیدگاه‌ها برای انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهد بسته هستند

انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهد

انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهد

انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهدادغام (Merge)، به‌روزرسانی به اثبات سهام یا راه‌اندازی اتریوم ۲.۰؛ فرقی ندارد که روی تغییر مکانیسم مبتنی بر اثبات کار فعلی اتریوم به اثبات سهام چه نامی بگذارید. از زمان پیدایش اتریوم تاکنون، این به‌روزرسانی همیشه بخشی از نقشهٔ راه این شبکه بلاک چینی بوده است؛ اما انتقال به اثبات سهام در بلندمدت چه تأثیری بر قیمت اتریوم، پروژه‌ها، توسعه‌دهندگان و کاربران این اکوسیستم می‌گذارد؟
مطلبی که در ادامه می‌خوانید، نوشته کوسالا هماچاندرا (Kosala Hemachandra)، بنیان‌گذار کیف پول مای اتر والت (MyEtherWallet) است. او به‌عنوان یکی از چهره‌های قدیمی و شناخته‌شده در اکوسیستم ارزهای دیجیتال و خصوصاً اتریوم، دیدگاه‌های خود را درباره به‌روزرسانی موردانتظار این شبکه با کاربران به اشتراک گذاشته است.
همان‌طور که از اجرای آزمایشی انتقال اتریوم به اثبات سهام روی شبکه راپستن (Ropsten) استقبال کردیم، معتقدیم که ادغام [پیش رو] هم یک جهش بزرگ در راستای مقیاس‌پذیرکردن اتریوم برای پذیرفته‌‌شدن به‌عنوان اکوسیستم اصلی ارزهای دیجیتال خواهد بود..

انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهد

ادغام (Merge)، به‌روزرسانی به اثبات سهام یا راه‌اندازی اتریوم ۲.۰؛ فرقی ندارد که روی تغییر مکانیسم مبتنی بر اثبات کار فعلی اتریوم به اثبات سهام چه نامی بگذارید. از زمان پیدایش اتریوم تاکنون، این به‌روزرسانی همیشه بخشی از نقشهٔ راه این شبکه بلاک چینی بوده است؛ اما انتقال به اثبات سهام در بلندمدت چه تأثیری بر قیمت اتریوم، پروژه‌ها، توسعه‌دهندگان و کاربران این اکوسیستم می‌گذارد؟

مطلبی که در ادامه می‌خوانید، نوشته کوسالا هماچاندرا (Kosala Hemachandra)، بنیان‌گذار کیف پول مای اتر والت (MyEtherWallet) است. او به‌عنوان یکی از چهره‌های قدیمی و شناخته‌شده در اکوسیستم ارزهای دیجیتال و خصوصاً اتریوم، دیدگاه‌های خود را درباره به‌روزرسانی موردانتظار این شبکه با کاربران به اشتراک گذاشته است.

همان‌طور که از اجرای آزمایشی انتقال اتریوم به اثبات سهام روی شبکه راپستن (Ropsten) استقبال کردیم، معتقدیم که ادغام [پیش رو] هم یک جهش بزرگ در راستای مقیاس‌پذیرکردن اتریوم برای پذیرفته‌‌شدن به‌عنوان اکوسیستم اصلی ارزهای دیجیتال خواهد بود.

با پذیرش گستردهٔ استفاده از توکن‌های غیرمثلی (NFT)، سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAO) و سهام‌گذاری (Staking) ارزهای دیجیتال، اکوسیستم اتریوم باید به‌گونه‌ای گسترش یابد که برای استفاده در ده، بیست یا پنجاه سال آینده آماده باشد. پس از استقرار موفقیت‌آمیز اتریوم ۲.۰ و تغییر سازوکار شبکه به اثبات سهام، توسعه‌دهندگان نیز با استفاده از فرآیندهایی سازگار با محیط‌زیست، به ساخت این نوآوری‌ها ادامه خواهند داد.

نگاه بلندمدت من به به‌روزرسانی اتریوم

به‌عنوان فردی که با تمام تغییرات اتریوم زندگی و رشد کرده است، شخصاً به این نوآوری اعتقاد دارم و تصور نمی‌کنم که ادغام بر عملکرد فعلی اتریوم تأثیری منفی بگذارد؛ مگر این‌که یک ماینر باشید، چون [با اجرای این به‌روزرسانی] دیگر نمی‌توانید به‌عنوان پاداش استخراج، اتریوم دریافت کنید. با این حال، فکر می‌کنم که اعتبار‌سنج‌ها (Validators) بدون هیچ مشکلی جای استخراج‌کنندگان را خواهند گرفت و راه را برای ایجاد یک شبکه مقیاس‌پذیرتر هموار خواهند کرد.

همچنین بخوانید: سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰: ریسک‌ها و پاداش‌ها

ایده ادغام همیشه بخشی اساسی از برنامه‌های ما بوده است؛ اگرچه ایجاد یک سیستم اثبات سهام کاملاً غیرمتمرکز توسط متخصصان، به تحقیق و بررسی نیاز داشت و چندین سال طول کشید. فکر می‌کنم که کنار گذاشتن مکانیسم اثبات کار مشکلی در پذیرش اتریوم ایجاد نخواهد کرد، در عوض، استفاده از اثبات سهام می‌تواند فرصتی برای بهبود تجربه کاربران اتریوم باشد.

از نگاه یک کاربر، ادغام اتریوم تغییرات قابل‌توجهی در روند فعالیت‌های روزانه او ایجاد نخواهد کرد. این به‌روزرسانی، تورم را به‌نوعی کاهش خواهد داد، زیرا [در مدل جدید] کاربران دیگر مجبور نیستند کارمزدی برای ماینرها بپردازند و فقط هزینه اعتبارسنجی تراکنش‌ها را پرداخت خواهند کرد.

تأثیر ادغام بر رفتار سرمایه‌گذاران بزرگ سازمانی

وقفه‌های مداوم در ادغام شبکه مبتنی بر اثبات کار فعلی با بیکن چین (Beacon Chain – شبکه مبتنی بر اثبات سهام اتریوم)، نگرانی‌هایی در مورد ادامهٔ علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به اتریوم ایجاد کرده است. با این حال، اکنون با تعیین تاریخ نهایی به‌روزرسانی در ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور)، این سرمایه‌گذاران دانه‌درشت دلیلی برای پیگیری رویدادهای اتریوم خواهند داشت.

سهام‌گذاری اتریوم همچنان برای این سرمایه‌گذاران جذاب است و پس از ادغام، به‌دلیل پتانسیل سوددهی بالاتر، این علاقه بیشتر هم خواهد شد. از آنجایی که سرمایه‌گذاران بیشتری به دنبال یافتن فرصت‌های کسب سود بلندمدت در ارزهای دیجیتال هستند، ادغام به ایجاد یک اکوسیستم هیجان‌انگیزتر و بالغ‌تر برای سرمایه‌گذاری آنها کمک خواهد کرد.

از نگاه سرمایه‌گذاران نهادی، ادغام فرصتی ایجاد می‌کند تا این نهادها [یا مؤسسات سرمایه‌گذاری] با هدف بهره‌مندشدن از مزیت‌هایی که این به‌روزرسانی با خود به همراه دارد، سرمایه‌شان را به بازار اتریوم سرازیر کنند.

ادغام بیکن چین، اولین گام به سوی ساخت اتریومی مقیاس‌پذیر است و باید آن را به‌عنوان نقطهٔ عطفی در ساخت یک بلاک چین سازگار با محیط زیست برای مهاجرت به نسل سوم وب (Web ۳.۰) در نظر بگیریم.

انتقال به اثبات سهام چه تأثیری روی اتریوم دارد؟ خالق مای اتر والت پاسخ می‌دهد

در این باره بیشتر بخوانید

  • ویتالیک برنامه اتریوم ۲ را در تایوان پیاده‌سازی خواهد کرد
  • اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد
  • به‌روزرسانی اتریوم به اثبات سهام نزدیک‌تر از همیشه؛ باید منتظر چه تغییراتی باشیم؟
  • تعداد اترهای سهام‌گذاری‌شده در اتریوم ۲.۰ به ۲ میلیون رسید
  • تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم ۲.۰ به ۶۶ هزار رسید

منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.