دیگر رسانه ها

امور مالیاتی

در این قسمت به انجام تمامی امور مالیاتی و نحوۀ استفاده از انها می‌پردازیم. قیمت انجام خدمات امور مالیاتی ممکن است برای هزینه‌هایی که در مدیریت امور مالیاتی خود خرج می‌کنید، مانند هزینه‌ای که از شیوه یک نماینده ثبت‌شده تسلیم می‌کنید، درخواست کسر کنید. از مزیت‌های اساسی استفاده از مشاوره‌ها، افزایش میزان اطلاعات صاحبان مشاغل و افراد حقوقی و حقیقی نسبت به بروزترین قوانین مالیاتی و بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی و شیوه صورت گرفتن انجام فرآیند پرداخت مالیات و امور مالی مرتبط با کسب و کار آنها خواهد بود.

هزینه‌هایی که می توانید درخواست کسورات نمایید شامل موارد زیر خواهد شد  :

 • اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق نماینده مالیاتی ثبت شده تهیه و تنظیم نمایید.
 • دریافت مشاوره مالیاتی
 • خرید نرم افزار در برخی مواقع می‌توان اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم و ابلاغ نماید
 • هزینه‌های تردد که برای دریافت مشاوره مالیاتی باید خرج کنید
 • هزینه‌های دعوی مخصوصاً هزینه‌های دادگاه و دادگاه تجدید نظر اداری، وکیل، وکیل دادگستری و سایر مخارج حقوقی
 • اخذ ارزش‌گذاری برای هدایا یا دادن دارایی قابل کسری، یا برای کسر برای بستن عقدهای محافظتی
 • برخی از هزینه‌هایی که هنگام پرداخت تعهدات مالیاتی خود با کارت خرج می‌کنید
 • کارمزد کارت بدهی هنگام واریز بدهی مالیات شخصی

امور مالیاتی

اقدامات لازم برای انجام امور مالیاتی

ممکن است اطلاع داشته باشید که ک مشاور مالی چه وظایفی بر عهده دارد. بطور کلی، مشاوران مالی به شما این قبلیت را خواهند داد دربارۀ کارهایی که باید با سرمایۀ خود انجام دهید، تصمیم بگیرید که ممکن است شامل سرمایه‌گذاری یا سایر أمور باشد. سیستم مدیریت مالی فعلی کسب و کار شما دقیقاً مورد  بررسی قرار می‌گیرد و سعی می‌شود که نقاط ضعف و قوت آن شناسایی و هر کدام از انها مورد بررسی قرار گیرد.

مشاوران از دانش و صنعت خود که برای ایجاد برنامه‌های مالی شخصی‌‌سازی خواهد شد با هدف دسترسی به مسائل مالی مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طرح ها هم سرمایه گذاری و هم  پس انداز، بودجه، بیمه و استراتژی های مالیاتی را شامل خواهد شد. یک مشاور مالی این قابلیت را در دسترس شما قرا خواهد داد تا صورتی کامل از دارایی‌ها، بدهی‌ها، درآمد و هزینه های صورت گرفته دریافت کنید.

انجام امور مالیاتی

خدمات امور مالیاتی به شرکت‌هایی ارائه می‌شود که کسب و کار کوچکی داشته و به شرکت‌هایی با سطح فعالیت بالا خدمات مشاوره و امور مالیاتی داده می‌شود. خدمات مالیاتی شامل مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مستغلات و مالیات حقوق خواهد شد که اغب شرکت‌های خصوصی مشمول این مالیت ها می شوند.

کلیۀ شرکت‌ها (افراد حقوقی) و افراد حقیقی که در امور تجاری و غیر تجاری دارای مشاغل هستند، مکلف به انجام امور مالیاتی هستند. پس باید نسبت به انجام خدمات مالیاتی (انجام امور مالیاتی و مالی) مربوط به شرکت خود اقدام کنند. این اقدام باعث می‌شود که کیفیت خدمات مالیاتی و مالی خود در سطوح بالا انجام پذیرد و راهکارهایی مناسب برای پرداخت مناسب و به موقع مالیات داده شود.

امور مالیاتی

ارائه خدمات مالیاتی

امروزه، توسعۀ مشاغل، امور مالیاتی و امور مالی مربوط به آ­ن­ها دارای پیچیدگی‌های بسیاری هستند. دارندگان مشاغل و کسب وکار در أصناف گوناگون، مطابق با قانون مکلف به انجام تکالیف مالیاتی می‌باشد. از سویی، مؤسسات و مجموعه‌های گوناگون برای بهینه‌­سازی فرآیند مالی و مالیاتی خود، به واحد اقتصادی یکپارچه و هماهنگ احتیاج خواهد داشت. بدین ترتیب باید اینگونه گفت که استفاده از یک تیم مجرب و با مهارت در ارائه خدمات مالیاتی، کاری ضروری محسوب می‌شود. یک شرکت حسابداری امور مالیاتی، خدمات خود را با توجه به موارد زیر ارائه خواهد داد :

 • قبول وکالت پرونده‌های مشمولان مالیاتی
 • ایجاد پرونده مالیاتی و پشتیبانی مالیاتی و مالی
 • ابلاغ اظهارنامه مالیاتی و تنظیم دفاتر
 • دادن انواع مشاوره‌های مالیاتی به مودیان مالیات

خدمات مالیاتی و امور مالیاتی چه ویژگی‌هایی دارد ؟

ارائه خدمات امور مالیاتی از مهمترین کارهای مالیاتی و مالی یک شرکت است و به این علت دارای حساسیت بالایی را به خود اختصاص می دهد. امور مالیاتی از تهیۀ اصولی در صورت­ مالی تا دادرسی­‌های مالیاتی را در بر می‌گیرد. این مسئله اهمیت بالایی داشته که پایین‌ترین خطا ممکن است شرکت­‌ها را با مشکلات بزرگی مواجه سازد. بدین ترتیب بسیاری از مدیران جهت جلوگیری از اشتباهات موجود، انجام امور مالیاتی را به یک شرکت خدمات امور مالیاتی می‌سپارند.

قرارداد پشتیبانی مالیاتی ( امور مالیاتی )

برخی از مؤسسات، خدمات امور مالیاتی و امور مالی بسیار را دارا می‌باشند، به همین دلیل در مواقع کار به مشاوره مالیاتی نیاز می‌شود. با بستن قرارداد پشتیبانی مالیاتی، قادرند با هزینۀ پایینی، همۀ امور مالیاتی خود را انجام دهند. این قرارداد در حقیقت، ملاکی است که تعهدات شرکت‌های مالیاتی و مؤسسات طرف قرارداد را شامل خواهد شد. جالب توجه است مندرجات این قرارداد می­تواند بر أساس نوع خدماتی که از سوی افراد درخواست می‌شود تغییر خواهد کرد.

امور مالیاتی

قیمت خدمات مالیاتی

شرکت‌ها قادر به خدمات مالیاتی با کیفیت بالا ، میزان قیمت ثابت و مشخصی جهت خدمات خود را دارا نخواهد داشت. معیارهای گوناگونی می­‌توانند بر نرخ خدمات مالیاتی، تأثیرگذار باشند. بانگرش به آن که پرونده مودی در چه پله‌ای است و نیاز به چه خدماتی دارد، قیمت آن مشخص خواهد شد. بعلاوه نرخ خدمات امور مالیاتی در یک مؤسسه با سایر مجموعه‌ها متفاوت خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن