اخبار اقتصادی جهان

اقتصاد برلین در مسیر احیای قوی پساکرونا؛ قرنطینه دومی در کار نیست

وزیر اقتصاد آلمان؛

اقتصاد برلین در مسیر احیای قوی پساکرونا؛ قرنطینه دومی در کار نیست

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید که این کشور در مسیر احیای اقتصادی سریع (V- شکل) قرار داشته و در حالی از آثار ناشی از موج اول پاندمی کرونا خارج می‌شود که قدرت آن نسبت به پیش‌بینی‌ها بیشتر است.

به گزارش ایبِنا از ای‌اف‌پی، «پیتر آلتمایر» گفت که انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی آلمان در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۵.۸ درصدی روبرو شود؛ این رقم در مقایسه با برآورداولیه و ۶.۳ درصدی کمتر است و بر این موضوع دلالت دارد که برلین در حال احیا از این بحران شدید است.

آلتمایر در ادامه اضافه کرد که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا «متاسفانه شاهد یک رکود شدید بود اما بعد به شکلی غافلگیر کننده در مسیر احیای سریع قرار گرفت.» براساس اعلام مرکز فدرال آمار آلمان «دستاتیس»، اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با رقم ۹.۷ درصد کوچک شده که شدیدترین افت سه ماهانه تولید ناخالص داخلی این کشور از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۰ محسوب می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت اقتصاد آلمان، «سطوح پایین رکود در ماه مه سپری شده است.» آلتمایر گفت که آلمان «می‌تواند» از قرنطینه ای مشابه چیزی که در مارس و آوریل پشت سر گذاشت، اجتناب کند و این کار را «خواهد کرد.»

وی اضافه کرد: افزایش نرخ موارد ابتلا با اقدامات هدفمند و منطقه‌ای قابل مقابله بوده و بنابراین احیای اقتصادی به تدریج در ماه‌های آتی تداوم خواهد یافت. انتظار می‌رود اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۱ با رشد ۴.۴ درصدی روبرو شود هرچند بازگشت به سطوح پیش از پاندمی تا سال ۲۰۲۲ میسر نخواهد بود.

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن