نماد سایت بورس تایمز

اقامت آلمان با خرید سهام

ارز

امروزه موضوع اخذ اقامت آلمان با خرید سهام از دغدغه های بسیاری از مردم شده و البته شاید اطلاعات زیادی در این زمینه نداشته باشند‌. هستند افرادی که از نظر مالی و سرمایه در شرایط مناسبی قرار دارند اما همین عدم آگاهی به آن ها اجازه سرمایه گذاری و خرید سهام را در کشورهای دیگر از جمله آلمان نمی دهد.

راهنمای کامل خرید سهام در آلمان

لازم به ذکر است بسیاری از کشورهای خارجی برای خرید سهام از طریق افراد مقیم در کشورهای دیگر ممانعتی نشان نمی دهند. کشورهای در حال رشد می توانند به منزله پلی برای پیشرفت این گونه افراد باشند. کشور آلمان این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی مهیا می سازد و هر شخصی در هر جای دنیا می تواند برای اقامت آلمان با خرید سهام اقدام نماید.

البته نا گفته نماند که خرید سهام در این کشور شرایط و قانون خاص خود را دارد و باید آن‌ ها را مو به مو رعایت نمود. اصولا سرمایه گذاری و رسیدن به سوددهی راهی بسیار عالی برای افرادی است که بودجه مالی خوبی در اختیار دارند. خرید سهام یکی از این روش های سرمایه گذاری است که البته با مقداری ریسک نیز همراه‌ می باشد اما اصولا این کار سود خوبی به همراه خواهد داشت.

در کشور آلمان از این گونه سرمایه گذاری استقبال فراوانی می شود و سعی می کند سهام خود را به افراد مقیم کشورهای دیگر فروخته و در واقع محدودیتی در این زمینه ندارد. هر شخصی که قصد دارد برای اخذ اقامت آلمان با خرید سهام اقدام کند باید تمام شرایط لازم را دارا باشد و تمام مراحل قانونی را طی نماید. روش های متعددی برای خرید سهام در کشور آلمان وجود دارد که باید همگی مورد بررسی قرار گرفته و روش مناسب انتخاب شود.

نکته مهم برای خرید سهام در آلمان

افرادی که قصد دارند برای اخذ اقامت آلمان با خرید سهام اقدامات لازم را انجام دهند باید به یک سری نکات لازم، مهم و کلیدی توجه فرمایند. مهم ترین نکته این است که این افراد حتما باید با منابع و کارگزاری های معتبر در کشور آلمان کار کنند و از طریق آن ها درخواست خود را برای خربد سهام ثبت نمایند‌. تقریبا می توان گفت که بدون حضور کارگزاری، نمی توان در کشور آلمان برای خرید سهام اقدام نمود.

هر شخص باید در گام اول به دنبال یک کارگزاری معتبر باشد و پس از مراجعه به آن ها برای خرید سهام اقدام نماید. افرادی که در این زمینه اصلا اطلاعات و آگاهی ندارند بهتر است با یک مشاور یا وکیل مشاوره کرده و پس از کسب اطلاعات لازم، برای خرید سهام اقدام نمایند.

روش های خرید سهام در کشور آلمان

کسب اطلاعات و آگاهی از روش های مختلف جهت خرید سهام در کشور آلمان باید در اولویت قرار بگیرد. این گونه می توانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. نخستین گام این است که این افراد برای انجام امور مالی، در کشور آلمان یک حساب افتتاح نمایند. سپس می توان از طریق روش های زیر برای خرید سهام اقدام نمود.

·         خرید سهام فردی

یکی از روش ها برای اخذ اقامت آلمان با خرید سهام این است که با سهام فردی کار خود را آغاز کنید. برای این کار می توان سهام یک یا چند شرکت را در این کشور خریداری نمود و به سرمایه گذاری پرداخت. در این روش حتما باید کارمزد نیز پرداخت شود‌ و میزان سرمایه نیز باید بسیار خوب باشد. در برخی شرایط هزینه سهام این گونه شرکت ها کمی زیاد خواهد بود.

·         خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری

در روش خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری، آن موسسه چند سرمایه گذار را جمع کرده و سپس برای خرید سهام اقدام می نماید. در این روش، مدیر صندوق سرمایه گذاری باید تمام تصمیم گیری ها را در زمینه انتخاب سهام و هزینه ها را بر عهده بگیرد. نکته مهم این روش این است که نیاز به پرداخت کارمزدهای زیاد نمی باشد. در واقع در این گونه سرمایه گذاری و خرید سهام، میزان کارمزد بین سرمایه گذاران متعدد تقسیم خواهد شد.

افرادی که قصد دارند برای اقامت آلمان با خرید سهام و سرمایه گذاری اقدام نمایند باید با توجه به شرایط خود و میزان بودجه ای که در اختیار دارند روش مناسب را انتخاب نموده و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

شرایط لازم برای خرید سهام در کشور آلمان

اکنون که با روش های خرید سهام آشنا شده اید، باید یک سری شرایط لازم برای این کار را نیز بدانید.

اولین و مهم ترین شرط این است که این افراد باید سرمایه کافی جهت خرید سهام داشته باشند. برای این که بتوانند تمکن مالی خود را به اثبات برسانند باید حتما اسناد و مدارک لازم را ارائه دهند. همچنین این افراد باید مدارک شناسایی و هویتی معتبر داشته باشند و ارائه دهند. ارتباط با یک کارگزار معتبر در کشور آلمان از مراحل بسیار مهم به شمار می رود.

همچنین این افراد برای خرید سهام در کشور آلمان باید در بانک های این کشور حساب اوراق بهادار ایجاد نمایند. نکته مهم دیگر این است که برای آشنایی با زبان آلمانی بهتر است این افراد به یک آموزشگاه زبان آلمانی مراجعه نموده و برای یادگیری و تقویت زبان آلمانی اقدام نمایند. چرا که دانستن این زبان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پیشنهاد ما به شما آموزشگاه زبان آلمای ملل است چراکه بسیاری از زبان آموزان از کیفیت و شرایط آن رضایت دارند.

 

کدام کشورها با خرید ملک اقامت می دهند؟

بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشورهای دیگر از طریق خرید ملک اقدام می نمایند که البته یک روش بسیار عالی و پر طرفدار می باشد. دلایل زیادی برای خرید ملک در کشورهای دیگر وجود دارد. به عنوان مثال می توان برای حفظ ارزش سرمایه این کار را انجام داد.

همچنین برای اقامت و ایجاد کسب و کار و‌ لذت بردن از این کار می توان برای خرید ملک اقدام نمود. البته تنها خرید ملک کافی نیست و باید برای اخذ اقامت نیز اقدامات لازم را انجام داد. به عنوان مثال اخذ اقامت آلمان با خرید سهام و همچنین ملک از روش های بسیار پرطرفدار می باشد.

اما چه کشورهایی را می توان برای خرید ملک انتخاب نمود؟ باید دانست که کدام کشورها این شرایط را برای اقامت مجاز می دانند. برخی از کشورهای اروپایی و کارائیب این کار را مجاز دانسته اند. کشورهایی مانند جمهوری مالت، قبرس، آلبانی، برزیل، گرجستان، مونته نگرو و ترکیه از کشورهایی هستند که این شرایط را برای مهاجران در نظر می گیرند. کشورهای نام برده در واقع در رده ارزان ترین کشورها برای خرید ملک و اقامت به شمار می روند.

برخی کشورهای حوزه کارائیب همانند سنت کیتس، نویس، گرانادا، آنتیگوا و باربود، دومینیکا و سنت لوسیا این شرایط را در اختیار مهاجران قرار خواهند داد. در حال حاضر می توان در کشورهای اروپایی مثل پرتغال، اسپانیا و یونان به راحتی و با بهترین شرایط برای این کار اقدام نمود و با خرید ملک و مستغلات اجازه اقامت را در این کشورها دریافت نمود. کشور پرتغال به دلیل مزایایی که برای مهاجرت در نظر گرفته است، محبوبیت بسیار زیادی دارد.

خروج از نسخه موبایل