آموزش بورس

از کجا بفهمم سود سهام عدالت واریز شده؟

پس از آزاد سازی سهام عدالت به روش مستقیم، بیشترین موضوع مورد بحث در رابطه با سهام عدالت نحوه فروش و چگونگی واریز سود حاصله می‌باشد. ما در این مقاله به بررسی سود واریز و نحوه شناسایی واریز این سود می‌پردازیم. اولین مرحله برای واریز سود سهام عدالت ثبت نام در قسمت سهام عدالت کارگزاری هاست.

برای این امر شما می‌بایست ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کرده و سپس بعد از احراز هویت به دلخواه در سامانه سهام عدالت کارگزاری های ثبت نام نمایید.

بعد از ثبت درسامانه فروش سهام عدالت لیستی از دارایی ها و قیمت روز سهام در پایین صفحه مشخص شده است.

سود سهام عدالت

با توجه شکل بالا پس از زدن دکمه فروش سهم دوگزینه برای شما فعال می‌شود واریز به حساب بانکی یا واریز به حساب کارگزاری,در ابتدا به مقوله فروش می‌پردازیم.

برای فروش سهم مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه فروش سهم می‌زنیم بعد از انتخاب تعداد سهم برای فروش بر روی گزینه تایید کلیک کرده و سپس منتظر ثبت در سامانه می‌شویم.

سود سهام عدالت

اگر به شکل بالا دقت نمایید بعد از انتخاب گزینه فروش, تعداد سهام مورد نظر به قسمت (سفارش در جریان) منتقل می‌شوند و هنگامی که سفارش فروش مورد تایید قرار گرفت تعداد سهام انتخاب شده در قسمت (تعداد انجام شده) قرار می‌گیرد پس این مرحله میزان باقی مانده سهام شما نشان داده می‌شود هنگامی که میزان باقی مانده نمایش داده می شود بدین معنی می‌باشد که سهام مورد نظر شما بفروش رفته است برای اطلاع از زمان واریز وجه به منوی ذیل مراجعه می‌نماید.

بیشتر بخوانید  کاهش ترس سرمایه‌گذارها با کاهش نوسانات ضمنی بعد از هاوینگ

برای این امر از منوی بالای صفحه گزینه تاریخچه سفارشات را انتخاب کرده:

سود سهام عدالت

در منوی بالای سفارشات گذاشته شده نمایش داده می‌شود که گزینه واریز به حساب خودم فعال می‌باشد.

حال برای حصول از واریز فروش سهام عدالت هرگاه در منوی اول در قسمت سفارشات انجام شده عدد صفر درج گردد بدین معنی است که فروش به اتمام رسیده و وارد قسمت انتقال وجه شده ایم حال به منوی تاریخچه پرداخت می‌رویم.

سود سهام عدالت

در این منو زمان واریز مشخص شده است و درصورت واریز قسمت وضعیت پرداخت به (تایید شده) تغییر وضعیت می‌دهد. بعد از این مرحله حساب بانکی خود را چک کرده و از واریز وجه نقد اطمینان پیدا می‌کنیم.

نوشته از کجا بفهمم سود سهام عدالت واریز شده؟ اولین بار در خانه سرمایه. پدیدار شد.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن