آموزش بورس

آیا با سرمایه گذاری در بورس می توان ثروتمند شد؟

همیشه این داستان چند طرف دارد که یکی این است که یکی خودتان هستید، یکی شرایط بورس است و یکی سرمایه‌ای که وارد بورس می‌کنید، هست. هر کدام از این‌ها تاثیر گذار هستند و من اگر خودم معاملات خوبی انجام بدهم، خب یک پایه موفقیت را دارم، اگر سرمایه‌ای که وارد بورس می‌کنم سرمایه زیادی باشد، عملا می‌توانم به سود بیشتری دستیابی پیدا کنم.

ولی اگر شما می‌خواهید بدانید که چه قدر در بورس می‌توانید بدست بیاورید، این عدد یادتان باشد در یک بازه پنج ساله به طور متوسط سالانه می‌توانید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد درصد سود کنید.

البته بازارهای مالی دیگری هم هستند که با ریسک بیشتری سود بیشتری را هم می‌توانید دریافت کنید و زمانی که حرفه‌ای شدید می‌توانید بازارهای مالیتان را هم تغییر دهید و یا در بورس در بازارهای با ریسک بالاتر و نوسانات بیشتر شرکت کنید.

در مجموع عدد ۳۰ تا ۵۰ درصد در سال در یک بازه پنج ساله یعنی ممکن است یک سال ۱۰ درصد سود کنم در سال بعدش ۸۰ درصد سود کنم و سال بعدش اصلا منفی ۱۰ درصد و یا سال بعدش ۱۰۰ درصد سود و پولم دو برابر شود.

در واقع بورس یک عدم یک نواختی دارد و عدم یک نواختی را اگر تقسیمش کنیم در یک بازه پنج ساله بین ۳۰ تا ۵۰ درصد می‌توان سود کرد.

نوشته آیا با سرمایه گذاری در بورس می توان ثروتمند شد؟ اولین بار در خانه سرمایه. پدیدار شد.

منبع

بیشتر بخوانید  اصول و چارچوب نگرش تحلیل تکنیکال نمودارها به بازار سرمایه
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن